Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Radkowie - Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością

Informacje

Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością

Artykuły

 • Program Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością – edycja 2024

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Radkowie złożył wniosek do Wojewody Świętokrzyskiego na dofinansowanie w/w Programu. W toku weryfikacji wniosek ten został pozytywnie rozpatrzony. Środki przeznaczone na realizację resortowego Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej pt. “Asystent osobisty osoby z  niepełnosprawnością” – edycja 2024 pochodzić będą z Funduszu Solidarnościowego.

  W dniu 05 lutego 2024 roku została podpisana umowa na realizację Programu pomiędzy Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim reprezentowanym przez Pana Józefa Bryka  Wojewodę Świętokrzyskiego, a Gminą Radków reprezentowaną przez Pana Jarosława Dominika Wójta Gminy Radków i Panią Ewą Wilk Skarbnika Gminy.

  Głównym celem Programu jest wprowadzenie usługi asystenta jako formy ogólnodostępnego wsparcia w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu   w życiu społecznym, której adresatami są:

  Czytaj Więcej o: Program Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością – edycja 2024
 • Program ,,Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” edycja 2024 – ogłoszenie o naborze uczestników

  Urząd Gminy Radków ogłasza nabór wniosków  do realizacji resortowego Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej "Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej – edycja 2024" finansowanego ze środków pochodzących z Funduszu Solidarnościowego.
  Celem Programu jest zapewnienie usług asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej, mające na celu pomoc uczestnikom Programu zamieszkującym na terenie Gminy Radków w wykonywaniu codziennych czynności oraz w funkcjonowaniu w życiu społecznym, a w szczególności:

  • wykonywaniu przez uczestnika czynności dnia codziennego;
  • wyjściu, powrocie lub dojazdach z uczestnikiem Programu w wybrane przez uczestnika miejsca;
  • załatwianiu przez uczestnika spraw urzędowych;
  • korzystaniu przez uczestnika z dóbr kultury (np. muzeum, teatr, kino, galerie sztuki, wystawy);
  • zaprowadzaniu i odebraniu dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności do placówki oświatowej.
  Czytaj Więcej o: Program ,,Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” edycja 2024 – ogłoszenie o naborze uczestników
 • Program Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej – edycja 2023

  Gmin Radków od 1 marca 2023 roku realizuje Program Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej który będzie trwał do końca bieżącego roku. Głównym celem Programu jest wprowadzenie usług asystencji osobistej jako formy ogólnodostępnego wsparcia w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowania w życiu społecznym osób niepełnosprawnych.

  W ramach Programu Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej objął wsparciem 12 osób posiadających orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności i umiarkowanym stopniu niepełnosprawności.

  Program cieszy się duża popularnością wśród mieszkańców naszej gminy poprzez realizację  pozwala na wsparcie osób z niepełnosprawnościami .Usługi świadczone przez asystentów  przyczyniają się do zwiększenia  szans osób z niepełnosprawnościami do samodzielnego funkcjonowania i wzrostu aktywności fizycznej.

  Czytaj Więcej o: Program Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej – edycja 2023
 • Program Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej – edycja 2023

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Radkowie złożył wniosek do Wojewody Świętokrzyskiego na dofinansowanie w/w Programu. W toku weryfikacji wniosek ten został pozytywnie rozpatrzony. Środki przeznaczone na realizację resortowego Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej pt. “Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2023 pochodzić będą z Funduszu Solidarnościowego.

  W dniu 21 lutego 2023 roku została podpisana umowa na realizację Programu pomiędzy Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim reprezentowanym przez Pana Zbigniewa Koniusza Wojewodę Świętokrzyskiego, a Gminą Radków reprezentowaną przez Pana Jarosława Dominika Wójta Gminy Radków i Panią Ewą Wilk Skarbnika Gminy.

  Czytaj Więcej o: Program Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej – edycja 2023
 • "Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej – edycja 2023" - nabór wniosków

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Radkowie ogłasza nabór wniosków  do realizacji resortowego Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej "Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej – edycja 2023" finansowanego ze środków pochodzących z Funduszu Solidarnościowego.

  Celem Programu jest zapewnienie usług asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej, mające na celu pomoc uczestnikom Programu zamieszkującym na terenie Gminy Radków w wykonywaniu codziennych czynności oraz w funkcjonowaniu w życiu społecznym, a w szczególności:

  • wykonywaniu przez uczestnika czynności dnia codziennego;
  • wyjściu, powrocie lub dojazdach z uczestnikiem Programu w wybrane przez uczestnika miejsca;
  • załatwianiu przez uczestnika spraw urzędowych;
  • korzystaniu przez uczestnika z dóbr kultury (np. muzeum, teatr, kino, galerie sztuki, wystawy);

  Kto może zostać uczestnikiem Programu:

  Czytaj Więcej o: "Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej – edycja 2023" - nabór wniosków