EFS980x150

Gminne zawody strażackiePogoda wymarzona na imprezę w Radkowie – nie mogło być inaczej, bo jak mawia pan Waldek „pogodę ma się taką na jaką się zasłużyło”.
Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze, których organizatorem był Oddział Gminny Związku OSP RP w Radkowie oraz jednostka OSP Radków odbyły się w niedzielę 12 lipca 2015 r. na placu przy Zespole Szkół w Radkowie.

Czytaj więcej: GMINNE ZAWODY STRAŻACKIE & FESTYN RODZINNY

UE EFS KL kolorW dniu 15/07/2015 r, zakończył się kolejny etap w projekcie "Aktywna integracja w Gminie Radków” pt. "Florysta”. Kurs trwał od 01/07/2015 do 15/07/2015r, a zajęcia odbywały się w Domu Kultury w Radkowie. Szkolenie obejmowało 80 godzin (w tym nauka teoretyczna i praktyczna). W projekcie udział wzięło udział 6 pań. Osobą szkolącą była Pani Aneta Kozielewska.
Celem kursu była aktywizacja kobiet bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo oraz podniesienie ich kwalifikacji.

Czytaj więcej: Zakończony kurs zawodowy pt. "Florysta”

UE EFS KL kolorJak wszystkim wiadomo w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Radkowie w ramach programu POKL realizowany jest projekt „Aktywna integracja w gminie Radków”. W roku bieżącym rozpoczęliśmy działania w miesiącu czerwcu. Sześć kobiet aktywnie aktywizują się przy współudziale specjalistów z dziedziny terapii, psychologii oraz doradcy zawodowego, a w lipcu trwa kurs z zakresu „florystyka”. Dotychczasowe spotkania przyniosły już pozytywne efekty.

Czytaj więcej: Wizyta sąsiedzka - Radków w Seceminie

UE EFS KL kolorDnia 10 czerwca 2015 r., zakończyły się spotkania indywidualne i grupowe z doradcą zawodowym prowadzone przez Panią Kingę Stanecka – Łabędzką. Zajęcia miały na celu pomoc w planowaniu przyszłości zawodowej przez uczestniczki projektu "Aktywna Integracja w Gminie Radków”. Podczas spotkań uczestniczki uczyły się jak prawidłowo napisać dokumenty aplikacyjne oraz list motywacyjny. Zajęcia grupowe i wymiana doświadczeń z pewnością pozytywnie wpłyną na beneficjentów Ostatecznych.