EFS980x150

rodzina 500 parasol smGminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Radkowie informuje, iż dnia 1 lipca 2016 r. mija termin składania wniosków o świadczenie wychowawcze 500+, po tym terminie świadczenia wypłacane będą od miesiąca złożenia wniosku.

rodzina 500 parasol smGminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Radkowie informuje, że przy składaniu wniosku o świadczenie wychowawcze nie będzie wymagany skrócony odpis aktu urodzenia dziecka ani akt małżeństwa.

Świadczenie na pierwsze dziecko uzależnione będzie od kryterium dochodowego. GOPS sam będzie pozyskiwał podstawowe dane o dochodach.
Dokumenty należy dostarczać w przypadku uzyskania lub utraty dochodu.
Do wniosku na drugie i kolejne dziecko nie trzeba dołączać żadnych dodatkowych dokumentów.

Wniosek o świadczenie wychowawcze będzie można składać od momentu startu programu, czyli od 1 kwietnia 2016 r. Można go będzie złożyć w wersji papierowej w GOPS lub za pośrednictwem Poczty Polskiej, a także w wersji elektronicznej, za pomocą: bankowości elektronicznej, Platformy Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS), Portalu Emp@tia (empatia.mrpips.gov.pl) oraz za pośrednictwem ePUAP. Wniosek o świadczenie wychowawcze jest bezpłatny, zarówno za jego pobranie jak i złożenie nie ma żadnych opłat.

rodzina 500 smOd 1 kwietnia 2016 roku wnioski o świadczenie wychowawcze 500+ przyjmowane będą w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Radkowie - pokój Nr 6, Nr 7 i Nr 8.

rodzina 500 sm"Rodzina 500 plus" już w kwietniu
Program "Rodzina 500 plus" ruszy w całej Polsce już w kwietniu tego roku. To pierwsze tak szerokie wsparcie polskich rodzin po 1989 roku.

Czytaj więcej: Informacje