EFS980x150

UE EFS KL kolorJak wszystkim wiadomo w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Radkowie w ramach programu POKL realizowany jest projekt „Aktywna integracja w gminie Radków”. W roku bieżącym rozpoczęliśmy działania w miesiącu czerwcu. Sześć kobiet aktywnie aktywizują się przy współudziale specjalistów z dziedziny terapii, psychologii oraz doradcy zawodowego, a w lipcu trwa kurs z zakresu „florystyka”. Dotychczasowe spotkania przyniosły już pozytywne efekty.

To, że ja mam ambicje dotyczące między innymi utworzenia spółdzielni socjalnej – to za mało. Wspólnie z koordynatorem projektu i doradcą zawodowym ustaliliśmy, że będziemy starali się naświetlić taki kierunek naszym Paniom. Na pierwsze efekty nie trzeba było długo czekać...... dziewczyny słyszały o nowo utworzonej Spółdzielni socjalnej „ Secemianka” . Padła propozycja z ich strony „ a może pojedziemy tam”.
To było dla nas sygnałem, jeden telefon do przesympatycznej Pani Agnieszki- lidera „Secemianki” i jesteśmy umówione na 3 lipca.
Wspólnie z pracownikami GOPS zawitaliśmy w gościnne progi wspaniale usytuowanej, dobrze reklamującej się spółdzielni. Przywitały nas kobietki, z których energia „kipiała” na kilometr ; pani Agnieszka Pietrzak, Anna Kowalczyk i Aneta Pawlik.
Po wejściu w gościnne progi ze strony naszych dziewczyn słuchać było „Łał” - myślimy - jest dobrze. Przytulne, pełne dobrej energii wnętrze i zabiegane dziewczyny, dodały nam powera, po taki zastrzyk energii jechałyśmy.
Po oficjalnym zapoznaniu się, Pani Agnieszka przy własnoręcznie zaparzonej kawie przekazywała nam cenne informacje: o pomyśle na spółdzielnie, o swoich planach i ich realizacji, o trudnej i wyboistej drodze, która prowadziła do mniej lub bardziej przychylnych urzędów, o tych dobrych (których jest przeważająca większość) i tych trudnych stronach funkcjonowania spółdzielni.
Podczas naszego spotkania obecna była moja wspaniała koleżanka pani Teresa Stefańska – kierownik GOPS w Seceminie, której bardzo dziękuje za miłe spotkanie, szkoda tylko, że nie mogłyśmy (z powodów czasoprzestrzennych) odwiedzić naszych koleżanek w GOPS-ie – pozdrawiamy Was i obiecujemy poprawę.
Jako gości powitano nas wspaniale, ale staraliśmy się wesprzeć również naszych gospodarzy degustując potrawy, a i kupując „na wynos”, po to również ażeby zareklamować sąsiadów.
Jednym słowem jesteśmy pod wrażeniem, ze swojej strony życzymy Paniom odwagi do działania i niesłabnących motywacji, wielu sukcesów w realizowanych celach, a jak mówi Paweł Fortuna psycholog biznesu i psychologii pozytywnej – to nie porażek się boimy, lecz ich konsekwencji. Lęk przed działaniem jest naturalną składową wychodzenia poza utarte schematy i osiągania celów. Aby oswoić ten lęk, warto przekonać się z czym dokładnie mamy do czynienia.

 

Gratuluję.
Halina Knapik

 

 Wizyta sąsiedzka Radków w Seceminie  Wizyta sąsiedzka Radków w Seceminie