EFS980x150

IMG 20191204 151222 1i doczekały się………… .
Dla dzieci nadszedł ważny dzień. Otóż na 04 grudnia 2019 roku Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Radkowie do Domu Kultury zaprosił Mikołaja oraz jego Śnieżynkę. Około godziny 15.00 dobiegał już warkot starego samochodu, którym to, w tym roku Mikołaj przybył z dalekiej Laponii (ze względu na brak śniegu ). Na sali w Domu Kultury czekały już nasze „słodziaki”, bo jak można nazwać nasze kochane małe dzieciaczki roześmiane, niektóre słodko naburmuszone, pełne temperamentu lub wtulone w bezpieczne ramiona Rodzica W spotkaniu uczestniczyły najmłodsze - od 1 roku do 3 lat, które nie uczęszczają do przedszkola.


Zanim powitaliśmy Mikołaja dzieciaki mogły pohasać w rytm „mikołajkowej” muzyki i częstować się smakołykami przygotowanymi na tę okoliczność.
Kierownik GOPS Radków bardzo serdecznie przywitała przybyłych Rodziców ze swoimi pociechami, życząc wspaniałej zabawy i niezapomnianych wrażeń.
Czas oczekiwania na Pana z dużym brzuchem i w czerwonym surducie umiliła nam Śnieżynka, która we wspaniałym pokazie baniek mydlanych nie tylko bardzo zainteresowała dzieciaki ale pozwoliła im czynnie uczestniczyć w widowisku. Dzieci mogły same zmierzyć się z tak efektownym puszczaniem baniek, miały możliwość również same znaleźć się w środku wielkiej „bani”.
….. nagle dzieciaczki coś usłyszały, zapanowała cisza, a w drzwiach ukazał się sędziwy Pan z siwą, długą brodą, czerwonym surducie i czerwonej czapce, a kiedy przywitał się z dziećmi usłyszeliśmy chrapliwy starczy, zmęczony głos.
Pomimo swojego wieku i długiej podróży przyłączył się do zabawy z dziećmi, zabaw nie byłoby końca, gdyby nie to, że gdzieś tam w tyle każdej małej główki było to, co Mikołaj przyniósł w dużym worku.
Rozpoczęło się rozdawanie prezentów dla grzecznych dzieci, a że na terenie naszej gminy są tylko grzeczne dzieci, wszystkie 36 dzieci otrzymały wspaniałe paczki. Różnie to było z podejściem do starszego Pana. Jedne dzieci z radością podbiegały po prezent, jedne boczyły się, jeszcze inne płacząc odbierały swoją paczkę, jeszcze inne na rękach rodzica, były i takie, które w ogóle nie podeszły po paczkę, a prezent musiał odebrać Rodzic. Większość dzieci zdecydowało się na fotografię z Mikołajem więc będą miały jeszcze jeden prezent - zdjęcie ze starszym panem w czerwonym surducie. Z prawdziwą radością obserwowaliśmy to wydarzenie wspominając czas, kiedy to my lub nasze dzieci uczestniczyły w tym jakże miłym wydarzeniu.
To wydarzenie nie mogłoby się jednak odbyć gdyby nie ludzie, którym nie jest obojętna nasza przyszłość, którą między innymi są nasze dzieci. Doskonale wiemy, że już teraz nasze dzieciaczki musimy uspołeczniać, przekazywać im radość, włączać w życie naszej małej ojczyzny, integrować rodziców, którzy mogą wymieniać się swoimi doświadczeniami. To kiedyś zaowocuje.
W tym miejscu podziękowania za pomoc należą się przewodniczącemu Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Gminie Radków
panu Maksymilianowi Suliga, Członkom Zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Radków, Członkom Zarządu Stowarzyszenia „Jesteśmy Razem” w Radkowie, Firmie „Błaut”, właścicielowi Firmy Kamieniarskiej z Chyczy panu Kazimierowi Borowiec, panu Piotrowi Wojdale.
Dziękuję w imieniu dzieci, których radość, uśmiech, wdzięczność i wiara w dobro drugiego człowieka towarzyszyła będzie Państwu przez cały nadchodzący 2020 Rok.

Wszystkim na 2020 Rok życzę;

 

Szczęścia w każdym dniu, życzliwych ludzi wokół siebie, aby troski życia zaginęły w mroku podczas nadchodzącego Nowego Roku. Życzę umiejętności zatrzymywania się w codziennym pędzie i tego, by nie zapomnieć, co tak naprawdę jest ważne. Życzę wiary w siebie i w innych.
Niech będzie dla wszystkich dobry ten Nowy Rok.

 

H. Knapik

 

 Hoł Hoł Hoł MIKOŁAJU – DZIECI CZEKAJ Hoł Hoł Hoł MIKOŁAJU – DZIECI CZEKAJ Hoł Hoł Hoł MIKOŁAJU – DZIECI CZEKAJ
 Hoł Hoł Hoł MIKOŁAJU – DZIECI CZEKAJ Hoł Hoł Hoł MIKOŁAJU – DZIECI CZEKAJ Hoł Hoł Hoł MIKOŁAJU – DZIECI CZEKAJ
 Hoł Hoł Hoł MIKOŁAJU – DZIECI CZEKAJ Hoł Hoł Hoł MIKOŁAJU – DZIECI CZEKAJ